Cvičíme aj v školskej lavici

27. 3. 2018, 15:46 | Publikoval |

Že sa dá zacvičiť si naozaj všade a kedykoľvek sú dôkazom aj fotky zo ZŠ Orešie v Pezinku. Pri kontrolnom dni sme dostali zaujímavú požiadavku a od pani učiteľky Mgr. Ďureje, že či by sme deťom urobili krátku prednášku o držaní tela a chrbtice a následne im demonštrovali aj správny sed, stoj a samozrejme aj zdravotné cvičenia. Táto prosba nás oslovila a pripravili sme si trochu iný program na kontrolný deň, ako zvyčajne…

Cez prestávku žiaci s pani učiteľkami posunuli lavice a vytvorili si priestor na cvičenie. Najskôr sme si ukázali pár fotiek so správnym a chybný držaním tela, porozprávali sme si o dôsledkoch „krivej“ chrbtice a čo robiť, aby sa ich táto problematika v budúcnosti nedotkla.

S deťmi sme si následne nacvičili správny sed a stoj a v učebniach sme si zacvičili zdravotné cvičenia. Zdravotné cvičenia, ktoré sa dajú realizovať aj v školskej lavici, sú súčasťou aj nášho DVD s fitloptami. Ich cieľom je podpora držania tela a chrbtice aj v menších priestoroch, ako sú napr. učebne. A tak sme si ich dnes úspešne precvičili. Zároveň sme deťom ukázali, že keď je vôľa, zacvičiť sa dá hocikde, dokonca aj v sede v učebni či pri počítači.

Veríme, že sa žiakom aj učiteľom takáto forma školenia páčila a že poučky z nej budú praktizovať nielen v školách, ale i v domácom prostredí.

1 2 3 4 5