Projekt Zdravý chrbátik opäť v školách

Po dlhej prestávke sme s projektom Zdravý chrbátik začali obnovovať zrušené termíny a do konca školského roka bude projekt Zdravý chrbátik zahájený vo všetkých zariadeniach, ktoré sa do projektu prihlásili. 
V rámci hygienických opatrení sa na školeniach v ZŠ s MŠ Krčava-Sobrance a MŠ Hradište- Partizánske zúčastnilo spolu 11 učiteľov, ktorí si prišli vypočuť informácie o správnom držaní tela, správnom cvičení, potrebnej prevencii nesprávneho držania tela. V MŠ Krčava sme vyšetrili 12 predškolákov, u ktorých sme mohli vidieť ukážkové držanie tela ale aj rôzne nesprávne postúry, či začínajúce deformity. Do ZŠ s MŠ Krčava- Sobrance sme priniesli 15 fit lôpt, 15 podsedákov a 15 therabandov, ktoré budú slúžiť pedagógom na správne prevedenie zdravotných cvikov a pomôžu tiež pestovať u detí pozitívny vzťah k pohybu. Pedagógovia si odniesli brožúry a rôzne materiály, ktoré im budú do budúcna pomáhať v realizovaní projektu zdravý chrbátik. Nevynechali sme ani praktickú časť školenia, kde si učitelia na vlastnom tele vyskúšali pôsobenie zdravotných cvičení. Kládli sme doraz na správnu polohu tela pri cvičení, správne dýchania a samozrejme správne prevedenie cvikov.
Veľmi sa tešíme, že našu myšlienku môžeme znovu prezentovať v materských a základných školách naprieč celým Slovenskom.

{joomplucat:52 limit=4}

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.