V mesiaci september navštívime tieto ZŠ: 

ZŠ Hubová, Ružomberok

ZŠ Sibírska Prešov,

ZŠ Šmeralova Prešov,

ZŠ DSA Prešov, 

ZŠ Veľké Ripňany

ZŠ Hollého Topoľčany

ZŠ Tribečská Topoľčany

ZŠ M. Rapoša, Brezno

ZŠ Demänovská Liptovský Mikuláš

ZŠ Klačno, Ružomberok

ZŠ Sučany, Martin

ZŠ Sibírska Bratislava, ZŠ Prašice, Topolčany,

ZŠ Or. lesná 

 

MODULY sú pilotný projekt MŠVVaŠ zameraný na skvalitnenie hodín telesnej a športovej výchovy na 1. stupni zákoladných škôl a inšpirovanie žiakov k aktívnemu tráveniu voľného času. Správne držanie tela a fyziologické zakrivenie chrbtice tvoria základ pre správnu funkciu pohybového systému a pre správnu činnosť orgánov uložených v dutine hrudnej a brušnej. V školskom veku je formovanie držania tela intenzívne, prechádza zmenami a je dôležité upriamiť pozornosť na správne návyky. Pravidelný pohyb, správny sed, správne dýchanie či správne zaťažovanie chrbtice by mali byť súčasťou života dieťaťa v mladšom školskom veku.

Vhodnou prevenciou chybnej postúry a deformít chrbtice je zdravotné cvičenie, kde sa kladie dôraz na správnu techniku cvičenia. Zaradenie zdravotných cvičení v podobe pravidelnej dennej rutiny dieťaťa podporuje svalovú rovnováhu, a prispieva k správnemu držaniu tela. Okrem zdravotných cvičení je pri prevencii nesparného držania tela potrebný pravidelný, prirodzený pohyb vo vonkajšom prostredí. Dôležitá je pohybová pestrosť, radosť z pohybu.

Viac o školskom športe nájdete:

Web:  https://skolskysport.sk/moduly/

Facebook:  https://www.facebook.com/skolskysport/

Insta:  https://www.instagram.com/skolskysport/

Youtube:  https://www.youtube.com/channel/UCTmvEIY1Wop175NAAfmmjNA/videos

 

 

 

Naše projekty

Naše motto

Radka Komárová

"Zdanlivé pohodlie domáceho prostredia a výdobytky modernej technológie striedajme aktívnym životným štýlom, ktorý nám dodá pohodlie vo vlastnom tele."

Mgr. Radka Komárová
lektor, fyzioterapeut

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

aktivna_skola

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Vojenské športové centrum

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe. Viac informácií