Poslaním tohto projektu je poskytnúť laickej verejnosti informácie v oblasti ochorení chrbtice, vysvetliť odborné výrazy a pomenovania, s ktorými sa stretávate pri návšteve lekára, poskytnúť pomoc cez telefón v neočakávaných situáciách, odborné poradenstvo v prípade podstúpenia operácie chrbtice, pomoc v prípade úrazu alebo iných foriem ochorenia chrbtice.

Jednou z ďalších vízií projektu Zdravá chrbtica je prevencia. Keďže sa chrbtica vyvíja od narodenia, je potrebné začať s prevenciou už u detí. Už deti treba naučiť, ako sa majú o svoj chrbát starať, ako správne sedieť, ako správne cvičiť, a tým predísť ochoreniam chrbtice v neskoršom veku.

Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou činností občianskeho združenia Za zdravší život je použitie získaných finančných prostriedkov na zakúpenie cvičebných pomôcok pre rôzne zdravotné zariadenia a inštitúcie.

 

Zdrava chrbtica logo

Naše projekty

Naše motto

mudr rusnak 2

"Budúcnosť našej krajiny je v zdraví našich detí. Ak vďaka našej aktivite nebude musieť podstúpiť aspoň jedno dieťa operačný zákrok, tento projekt budeme považovať za úspešný."

doc. MUDr. Róbert Rusnák, PhD.
prednosta Neurochirurgickej kliniky ÚVN SNP Ružomberok, hlavný garant projektu a predseda OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

aktivna_skola

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Vojenské športové centrum

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe. Viac informácií