5 Minút pre zdravie Bratislava

V sobotu 28.09.209 bol projekt Zdravý chrbátik súčasťou akcie 5 minút pre zdravie v Avione v Bratislave. 5 minút pre zdravie je najväčší projekt spolku medikov SZU zameraný na edukácia verejnosti a prevenciu chorôb.
My sme mali tento rok možnosť zúčastniť sa prvý krát. Venovali sme sa predovšetkým deckám v rannom školskom a predškolskom veku ale aj každému, kto mal otázky týkajúce sa správneho držania tela, či správneho cvičenia. Decká boli vyšetrované za účasti rodiča, ktorému sme hneď počas vyšetrenia rozobrali problém konkrétneho chrbatika tak, aby to bolo zrozumiteľné. V prípade potreby sme nechali odporúčanie na další postup. Decká si u nás mohli vyskúšať naše zdravotné cvičenia, inštruktáž správneho sedu, alebo si len tak užiť chvíľu aktívneho sedu na fit lopte.
Každý, kto mal záujem si mohol prezrieť všetky naše brožúry a DVD so zdravotnými cvičeniami. Decká dostavali letáky s inštruktážou správneho držania tela, správneho sedu, a k tomu pár jednoduchých cvikov, ktoré si môžu zacvičiť aj doma. Samozrejme pre najsnaživejších sme mali fitlopty, dynamické podsedáky, kľúčenku perá či náramky. 
{joomplucat:26 limit=7}

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.