Ako sme sa s Petrou Vlhovou priblížili mladým športovcom

Dôležitosti zdravotných cvičení u mladých športovcov by sme dnes nemali prikladať malú váhu. U profesionálnych športovcov je samozrejmosťou, že majú okrem svojich trénerov aj svojho fyzioterapeuta, ktorí sa im pravidelne venuje najmä v podobe cvičení, ktoré nie sú vôbec jednoduché. Vďaka týmto cvičeniam sa u športovcov odstraňuje svalová dyspalancia,  učia sa pri pohybe zapájať správne svalové skupiny, ich pohyby sú efektívnejšie, ich kĺby sú pri pohybe správne centrované, vďaka cvičeniu vedia predchádzať prípadne odstraňovať bolesť kĺbov, ktoré sú častejšie namáhané. Ak má športovec dostatočne silný hlboký stabilizačný systém a vie správne používať svoje telo, vie sa pri športe vyhnúť mnohým zraneniam, no a v prípade zranenia je rekonvalescencia a návrat k športu oveľa rýchlejší a jednoduchší.

Nezabúdajme na zdravý pohyb, pretože šport nie je zárukou správneho držania tela a správneho používania svojho tela. Často krát sa v školách stretávame s deckami, ktoré intenzívne športujú, no deformity v oblasti chrbtice a kĺbov nie sú zanedbateľné. Je dôležité naučiť telo hýbať sa správne a efektívne.

V spolupráci s Peťou Vlhovou by sme takto chceli motivovať mladých športovcov a možno trochu nabádať rodičov k tomu, aby si uvedomili ako veľmi dôležité je takéto cvičenie pre mladých športovcov. Nezabúdajme na to, že za veľkými športovými úspechmi, ktoré vidíme sú hodiny a hodiny cvičení a tréningov, ktoré musia športovci zvládnuť.

Z našej spolupráce vzniklo DVD, ktoré sa skladá z dvoch častí, jedna z nich obsahuje cvičenia na správne držanie tela, a tá druhá obsahuje cvičenia, ktoré cvičí Petra Vlhová na svojich tréningoch so svojou fyzioterapeutkou. Cviky sú precvičované priamo Peťou a mladými lyžiarmi.  Naša spolupráca vznikla najmä vďaka Rosignolu a bola veľmi príjemná.

 

{joomplucat:33 limit=4}

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.