Ako sú na tom detské chrbátiky v Dolnom Kubíne? + TV reportáž

Hneď na druhý deň po základnej škole v Senci sme s projektom Zdravý chrbátik zavítali do okresu Dolný Kubín. Na základnej škole Martina Kukučína sme vo vybranej triede detí vyšetrili stav ich chrbátikov, kde sa nám len potvrdila naša štatistika, že približne 30 percent detí nemá žiadne problémy s chrbticou, 30 percent má mierne chyby držania tela, 30 percent má vážne choroby v súvislosti s držaním tela a 10 percent detí má ťažké deformity.

Po odbornom vyšetrení detí sme škole odovzdali cvičebné pomôcky, ako špeciálne podsedáky a fitlopty, prostredníctvom ktorých môžu deti vykonávať zdravotné cviky zamerané na starostlivosť o ich chrbátiky. Za  účasti fyzioterapeutky, Mgr.  Maríny Srpoňovej, na základnej škole M. Kukučína následne prebiehala edukácia učiteľov z 6-tich  základných škôl z okresu Dolný Kubín, kde im bola prezentovaná odborná teoretická časť, ako aj praktický nácvik cvičení, ktoré budú môcť aplikovať vo svojich školách pre samotné deti. Vďaka špeciálnym cvičebných zostavám sa podporujú správne návyky držaní tela a v starostlivosti o chrbticu.

TV reportáž: http://www.tvdk.sk/sk/archiv-sprav/spravodajstvo-c-112016/projekt-zdravy-chrbatik-aj-v-dolnom-kubine

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.