Prehľad aktivít v mesiaci apríl 2019

V mesiaci apríl sme projekt zdravý chrbátik rozšírili do troch nových okresov: Lučenec, Stropkov a Svidník.Školenia v Lučenci na ZŠ Rúbanisko sa zúčastnilo  17 učiteľov, v ZŠ Mlynská Stropkov bola účasť 10 pedagógov a v ZŠ Komenského Svidník sme sa stretli s 15-timi učiteľmi. V každej zo škôl sme vyšetrili nových prváčikov, ktorí sa zapoja do Projektu a budeme ich pravidelne kontrolovať. Spolu sme darovali 75 fit lôpt, 45 dynamických podsedákov a DVD so zdravotnými cvikmi do každej školy, ktorá sa zúčastnila školenia v pilotnej základnej škole.

Zaujímavosťou tohto mesiaca bola MŠ na Rúbanisku Lučenec, ktorá nás pozvala na návštevu cvičenia. Boli sme milo prekvapení, že materská škola, ktorú sme nikdy nenavštívili bola s cvičením Projektu zdravý chrbátik na úrovni porovnateľnej s materskými školami, ktoré pravidelne navštevujeme. Škôlkarov sme vyšetrili a odovzdali sme im naše DVD. Budeme sa tešiť na ďalšiu návštevu.

V kontrolných dňoch sme navštívili: 

ZŠ Kozárovce, ZŠ Čajkov Levice, ZŠ Ul. Mieru Bytča, ZŠ Nitra Zobor, ZŠ Požiarnická Košice, ZŠ Klačno, Ružomberok 1.A,B, 3.A.B, ZŠ Horná Stubňa Turčianske Teplice, ZŠ Rozmarínová Komárno, ZŠ Rázuszová, ZŠ M.R. Štefánika Čadca, ZŠ Brezová Piešťany.

Kontrolné dni v materských školách v Martine: MŠ J. Lettricha, MŠ J.Šimeka, Družstevná 2.tr, MŠ Gorkého, MŠ K. Nálepku , MŠ Tajovského.

Kontrolné dni v materských školách v Ružomberku: MŠ Bernoláka RK, MŠ Bystrická cesta.

Na hodinku sme sa zastavili aj v ZŠ pre nadané deti v Ružomberku, kde sme si povedali niečo viac o správnom držaní tela, správnom sede a tiež sme si vyskúšali rôzne cviky zo zostáv našich zdravotných cvičení. Po cvičení prebehla malá diskusia na tému podpora správneho držania tela.

V apríli sme sa s deckami štyri krát stretli na našich pravidelných cvičeniach v easy gyme v Ružomberku.

 

{joomplucat:11 limit=5}

 

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.