Boli sme sa pozrieť na detské chrbátiky v Detve

18. apríla  zástupcovia občianskeho združenia OZ Za zdravší život, za účasti odborného garanta projektu a neurochirurga doc. MUDr. Róberta Rusnáka,PhD. a manažérky občianskeho združenia Mgr. Zuzany Hrčkovej,  zavítali s  preventívnym projektom určeným pre deti do mesta Detva.  S projektom Zdravý chrbátik sme navštívili dve vybrané základné školy v meste, ZŠ Obrancov mieru a ZŠ J. Thurzu.

Na školy sme darovali cvičebné pomôcky pre žiakov a na vybranej skupine detí sme pod vedením doktora Rusnáka vykonali vstupné vyšetrenia chrbátikov, pri ktorom sa hodnotili  odchýlky  držania tela a stav chrbtice. Po odbornom vyšetrení prebiehala na samotných školách edukácia učiteľov v oblasti cvičebného programu pod našim odborným garantom v oblasti liečebno- kondičnej rehabilitácie Mgr. Maríny Srpoňovej. Počas edukácie si učitelia prakticky osvojili cvičebnú zostavu, ktorú budú môcť využívať v praxi.

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.