Cvič so zdravým chrbátikom

Nový školský rok priniesol nové výzvy a my pre vás máme opäť balíček zaujímavých činností, ktoré nám pomôžu niesť našu myšlienku ďalej. Niesť ju ďalej tak, aby sa dostala priamo k vašim deckám a stala sa prirodzenou súčasťou ich života. Našou hlavnou myšlienkou je ZDRAVÁ CHRBTICA. 

Staň sa našim inštruktorom vo vlastnej škole! Absolvuj naše inovačné vzdelávanie zadarmo a staň sa predĺženou rukou projektu zdravý chrbátik. S diplomom o absolvovaní inovačného vzdelávania s názvom Zdravotná telesná výchova môžeš aplikovať zdravotné cvičenia priamo na hodinách telesnej výchovy, krúžkoch, v družine, či pri voľnočasových aktivitách. Spolu s absolvovaním inovačného vzdelávania dostaneš potrebné materiály, a cvičebné pomôcky (fit lopty, therabandy, dynamické podsedáky) do tvojej školy. Dôležitou podmienkou bude skutočné zaradenie zdravotných cvičení do hodín telesnej výchovy.

Ponuka sa dotýka pedagógov, ktorí vyučujú telesnú výchovu na prvom stupni základných škôl. Primárne je projekt zameraný na druhý ročník základnej školy, no je možné doňho zaradiť aj tretí a štvrtý ročník. 

 

Modulom chceme priniesť do škôl pohybovú aktivitu, ktorá je použiteľná na hodinách telesnej výchovy, ale aj pri mimoškolských aktivitách a zlepšiť tak pohybové schopnosti žiakov. Z dôvodu preventívnych pandemických opatrení boli obmedzené pohybové aktivity detí a tým došlo k nárastu obezity, zhoršeniu držania tela  a po čase sa začnú prejavovať aj iné negatívne faktory nečinnosti. Náš modul prináša učiteľom TV 1. stupňa -vinovačné vzdelávanie v oblasti zdravotných cvičení. Cieľom je aj motitovať rodičov k pohybovým aktivitám svojích detí a seba.

 

Pre podrobnejšie informácie o podmienkach tejto spolupráce nás kontaktujte na email : radka.komarova@zdravachrbtica.sk

 

S pozdravom Mgr. Komárová Radka – fyzioterapeut OZ Za zdravší život. 

 

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.