Cvičenie so seniormi

V mesiaci október sme v Easy gyme, okrem pravidelných cvičení s deťmi v rannom školskom a predškolskom veku začali cvičiť aj s našimi krehkými seniormi. Cvičenie im šijeme namieru priamo na hodinách, kde hneď nazačiatku zisťujeme, aké problémy ich trápia, aké operácie majú za sebou a pod. Podľa toho volíme cviky vhodné pre nich, tak aby malo cvičenie kladný efekt. Seniori cvičia cvičenia podľa vlastných možností a schopností nakoľko sú medzi nimi vekové ale najmä zdravotné rozdiely. Cvičenia necvičíme cez bolesť a ani nad mieru svojich schopností. Na hodinách sa snažíme posilniť svaly, ktoré majú tendenciu oschabovať a naťahovať svaly, ktoré majú tendenciu sa skracovať, snažíme sa posilniť hlboký stabilizačný systém, svaly panvového dna a zapájame aj jednoduchšie prvky Pilates cvičení, aby sme cvičenie oživili. Každý senior, ktorý sa zúčastnil cvičení dostal brožúru: Zdravotné cviky pre senirov, ktorá obsahuje dve zostavy cvičení a DVD, ktoré si dôchodcovia môžu pohodlne zacvičiť aj doma 

Cvičenia sme začali 22.10.2019, druhý termín cvičenia prebehol 29.10.2019 a takto budeme pokračovať aj tri nasledujúce utorky o 12:30. Záujem seniorov o cvičenie a pohyb a ich pozitívne spätné väzby nás veľmi tešia. 

 

{joomplucat:31 limit=8}

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.