Cvičíme aj v školskej lavici

Že sa dá zacvičiť si naozaj všade a kedykoľvek sú dôkazom aj fotky zo ZŠ Orešie v Pezinku. Pri kontrolnom dni sme dostali zaujímavú požiadavku a od pani učiteľky Mgr. Ďureje, že či by sme deťom urobili krátku prednášku o držaní tela a chrbtice a následne im demonštrovali aj správny sed, stoj a samozrejme aj zdravotné cvičenia. Táto prosba nás oslovila a pripravili sme si trochu iný program na kontrolný deň, ako zvyčajne…

Cez prestávku žiaci s pani učiteľkami posunuli lavice a vytvorili si priestor na cvičenie. Najskôr sme si ukázali pár fotiek so správnym a chybný držaním tela, porozprávali sme si o dôsledkoch „krivej“ chrbtice a čo robiť, aby sa ich táto problematika v budúcnosti nedotkla.

S deťmi sme si následne nacvičili správny sed a stoj a v učebniach sme si zacvičili zdravotné cvičenia. Zdravotné cvičenia, ktoré sa dajú realizovať aj v školskej lavici, sú súčasťou aj nášho DVD s fitloptami. Ich cieľom je podpora držania tela a chrbtice aj v menších priestoroch, ako sú napr. učebne. A tak sme si ich dnes úspešne precvičili. Zároveň sme deťom ukázali, že keď je vôľa, zacvičiť sa dá hocikde, dokonca aj v sede v učebni či pri počítači.

Veríme, že sa žiakom aj učiteľom takáto forma školenia páčila a že poučky z nej budú praktizovať nielen v školách, ale i v domácom prostredí.

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.