Informačné centrum OZ Za zdravší život v Bratislave

Informačné centrum OZ Za zdravší život sa venuje podpore činností k rozvoju zdravia populácie s dôrazom na deti a mládež ale aj dospelých a seniorov. OZ bolo založené 28.02.2011. Jeho zakladateľom a odborným garantom je doc. MUDr. Róbert Rusnák, PhD., prednosta neurochirurgickej kliniky ÚVN, v Ružomberku. 

Za viac než 9 rokov pôsobíme v 72 okresoch Slovenska, celkový počet vyšetrených detí zo základných a materských škôl je takmer 4800. Za toto obdobie sme vyškolili takmer 2000 pedagógov z viac než 400 školských zariadení. V školách a škôlkach sme rozdali takmer 2000 fit lôpt, 1200 dynamických podsedákov, 700 brožúr a DVD so zdravotnými cvičeniami. OZ Za zdravší život sa okrem projektu Zdravý chrbátik venuje aj projektu Zdravá chrbtica, či projektu Spinális. OZ Za zdravší život a jeho projekty dlhoročne spolupracujú s Národným športovým centrom pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.

Hlavná činnosť spočíva v edukácii v oblasti problematiky správneho držania tela a chrbtice. Obsahom našej aktivity je odovzdať vám informácie, s cieľom predchádzať vzniku ochorení chrbtice, ktoré dnes trápia veľkú časť populácie. V našom informačnom centre sa môžete dozvedieť viac o tom, ako správne držať svoje telo, ako správne sedieť, ako správne cvičiť zdravotné cvičenia, ktoré sú pre vás pripravené v našich edukačných materiáloch. Ďalej sa môžete objednať na konzultácie s fyzioterapeutom, ktoré môžu byť doplnené o orientačné zobrazenie stavu chrbtice na špecializovanom ultramodernom prístroji Formetric Diers 4D. Spolupracujeme tiež s firmou Spinal vital, ktorá ponúka výživový doplnok, ktorý je kombináciou minerálov, vitamínov a podporných látok. Je vhodný pre všetkých, ktorý majú akékoľvek ťažkosti s chrbticou.

Čo vám môžeme ponúknuť: 

-edukačné letáky s dôležitými informáciami,

-edukačné materiály vo forme brožúr,

-edukačné materiály vo forme videa,

-rôzne balíčky obsahujúce edukačné materiály a pomôcky na cvičenie,

-termín semináru pre 6 ľudí s témou :

  • Zdravotné cvičenia pre deti v predškolskom a  školskom veku,
  • Pohyb a životné prostredie,
  • Zdravotné cvičenia pre seniorov.

-termín individuálneho stretnutia pre firmy prípadne záujem o spoluprácu (viac na info@zdravachrbtica,sk)

-termín pohovoru s fyzioterapeutom

  • orientačná konzultácia stavu chrbtice
  • inštruktáž správneho držania tela,
  • inštruktáž správneho sedu,
  • orientačné zdokumentovanie chrbtice špecializovaným prístrojom Formetric Diers 4D
  • výživový doplnok Spinal vital

Formetric Diers 4D:

Predstavuje v tejto oblasti najmodernejšie zobrazenie chrbtice a chôdze, ktoré je vhodné pre každý vek, je rýchle, bezbolestné, neinvazívne a nemá žiadne kontraindikácie. Zobrazenie chrbtice je založené na bezkontaktnom snímaní. Počítačový systém analyzuje líniové zakrivenia na tele a vytvára z nich trojrozmerný obraz povrchu tela, ktorý prirovnáva k virtuálnemu modelu tela. Výhodou vyšetrenia je jeho bezkontaktnosť, časová nenáročnosť a bezpečnosť (bez RTG žiarenia) – vyšetrenie je teda možné zopakovať ľubovoľný počet krát bez vedľajších účinkov. Súčasťou systému je pedogait, ktorý umožňuje znázornenie nohy počas chôdze pomocou 5 766 senzorov. Prístroj dokáže modelovať chrbticu a držanie tela v statickom postavení (stoj) a tiež v dynamike (chôdza) na špeciálnom chodiacom páse.

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.