Kontrolné dni (november 2023)

V Nitrianskom kraji sme 9.11. a 10.11.2023 sme vykonali kontrolné dni, konkrétne na školách Základná škola Skýcov, Základná škola sv. Dominika Savia Machulince a tentokrát aj Materská škola Topoľová v Nitre.

Kontrolný deň bol venovaný vyšetreniu správneho držania tela detí v predškolskom a mladšom školskom veku. Počas našej návštevy sme mali možnosť pozorovať, ako deti sedia, stoja a ako sa pohybujú vo veku, keď ich telo rýchlo rastie a vyvíja sa. 

Výsledky nás nemilo prekvapili, pretože len 26 detí z celkového počtu 71 získalo hodnotenie A, ktoré predstavuje správne držanie tela. Najväčšie zastúpenie mala skupina B v počte 41 ,  predstavujúcej mierne porušené držanie tela. Taktiež sa vo vekovej kategórii vyskytli deti patriace do skupiny C so zlým držaním tela.

Okrem toho sme tiež usporiadali ukážku zdravotných cvičení, ktoré poslúžia ako inšpirácia pre triedne pani učiteľky a pani učiteľky telesnej výchovy. Cvičenie prevádzané na školách je navrhnuté tak, aby podporilo správne držanie tela, posilnilo svaly a prispelo k správnemu držaniu tela a celkovému zdraviu detí.

Počas cvičenia mali učitelia i deti možnosť klásť otázky, a tým si ozrejmiť nejasnosti v témach správneho držania tela.

Dúfame, že tento kontrolný deň spolu s ukážkou zdravotných cvičení prispejú k lepšiemu povedomiu o správnom držaní tela u našich detí. Bude to investícia do ich budúcnosti, ktorá im pomôže viesť aktívny a zdravý život.

Tešíme sa na ďalšie základné školy v nitrianskom kraji, ktoré navštívime počas nasledujúcich mesiacov! 🙂

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.