Projekt MODULY – mesiac september 2022

V mesiaci september navštívime tieto ZŠ:

ZŠ Hubová, Ružomberok

ZŠ Májové námestie Prešov,

MODULY sú pilotný projekt MŠVVaŠ zameraný na skvalitnenie hodín telesnej a športovej výchovy na 1. stupni základných škôl a inšpirovanie žiakov k aktívnemu tráveniu voľného času. Správne držanie tela a fyziologické zakrivenie chrbtice tvoria základ pre správnu funkciu pohybového systému a pre správnu činnosť orgánov uložených v dutine hrudnej a brušnej. V školskom veku je formovanie držania tela intenzívne, prechádza zmenami a je dôležité upriamiť pozornosť na správne návyky. Pravidelný pohyb, správny sed, správne dýchanie či správne zaťažovanie chrbtice by mali byť súčasťou života dieťaťa v mladšom školskom veku.

Vhodnou prevenciou chybnej postúry a deformít chrbtice je zdravotné cvičenie, kde sa kladie dôraz na správnu techniku cvičenia. Zaradenie zdravotných cvičení v podobe pravidelnej dennej rutiny dieťaťa podporuje svalovú rovnováhu, a prispieva k správnemu držaniu tela. Okrem zdravotných cvičení je pri prevencii nesparného držania tela potrebný pravidelný, prirodzený pohyb vo vonkajšom prostredí. Dôležitá je pohybová pestrosť, radosť z pohybu.

Viac o školskom športe nájdete:

Web:  https://skolskysport.sk/moduly/

Facebook:  https://www.facebook.com/skolskysport/

Insta:  https://www.instagram.com/skolskysport/

Youtube:  https://www.youtube.com/channel/UCTmvEIY1Wop175NAAfmmjNA/videos

{joomplucat:69 limit=4}

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.