Posledné spustenie projektu Zdravý chrbátik v školskom roku 2019/2020

Posledné miesto, kde sme projekt Zdravý chrbátik počas školského roku 2019-2020 spustili, bola materská škola v Hornej Kráľovej.

Tohto školenia sa zúčastnilo 5 pedagógov, ktorí boli veľmi aktívni a zvedaví. Škoolenie sa nieslo v príjemnom duchu a nakoľko bol počet učiteľov menší, mohli sme si podrobne zodpovedať všetky otázky týkajúce sa danej témy. Pedagógom bola odprezentovaná teoretická časť nášho projektu, kde sa dozvedeli viac o problematike nesprávneho držania tela a jej následkoch, ktoré môže zanechať. Bližšie sme si rozobrali pokyny pre správne držanie tela, správne dýchanie, správne cvičenie zdravotných cvičení. Pedagógovia boli tiež oboznámení o faktoroch, ktoré vplývajú na danú problematiku, o tom, čo spôsobuje hypokynéza a sedavý spôsob živoat. Na praktickej časti školenia sme si cvičenie vyskúšali priamo na sebe. S každým cvikom sme si prešli jeho zameraie, jeho správne prevedenie, správne dýchanie pri tomto cviku a samozrejme aj správnu polohu, ktorú treba pri cvičení dodržiavať. Zacvičili sme si prierez našich zostáv- jesenná zostava, zimná zostava, jarná zostava pre deti v predškolskom veku.

touto cestou veľmi pekne dakujeme vedeniu školy za príjemnú spoluprácu.

{joomplucat:55 limit=4}

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.