Prehľad mesiaca september

September, mesiac, kedy sa naše decká vracajú späť do školských lavíc, v ktorých budú tráviť najbližších 10 mesiacov. Ideálny čas znovu otvoriť projekt Zdravý chrbátik na našich starých známym ale aj úplne nových základných a materských školách. Ideálny čas naučiť sa, prípadne zopakovať si ako vyzerá správny sed, správne držanie tela, správne dýchanie no a následne nadviazať správnym cvičením zdravotných cvikov.

Našim základným a materským školám sme nedali vydýchnuť a vybrali sme sa na kontrolné dni už v prvých septembrových dňoch. Naše decká nesklamali a na správne držanie tela a naše cviky nezabudli. Po prázdninách krásne nadviazali na minuloročné cvičenie a pri cvičení sa tvárili ako profíci J. A podľa nás aj sú ! Decká, ktorým sa pedagógovia venujú pravidelne a poctivo cvičia naše cvičenia,  vedia cvičiť lepšie ako niektorí dospeláci. Dokážu náročné cviky spojiť so správnym dýchaním, zaujať správnu polohu, vyhnúť sa chybám, ktoré sa na začiatku veľmi často opakovali.

Do našich škôl však pribudli nové decká, ktorým sa s radosťou budeme venovať nasledujúci rok. Do materských škôl pomaly dostávame novú jesennú zostavu cvičení, ktorú budú mať decká možnosť cvičiť po prvý krát. A máme ešte jednu novinu. Na základe dlhodobej spolupráce a podpore od mesta Martin sme Projekt rozšírili na všetky základné školy v Martine, ktorých zriaďovateľom je mesto.

Tento mesiac sme navštívili tieto základné a materské školy:

Martin: MŠ Gorkého, MŠ Kapitána Nálepku, MŠ Priehradná, MŠ Tajovského, MŠ J. Lettricha, MŠ Dolinského , MŠ J. Šimeka, ZŠ Podhájska, ZŠ A. Stodolu, ZŠ N. Hejnej

Ružomberok: MŠ Bystrická cesta, MŠ Hrabovo, MŠ Bernoláka , SZŠ Ružomberok

Projekt sme zahájili v ZŠ s MŠ Rozhanovce.

Zúčastnili sme sa akcií: Športuj Slovensko, 5 Minút pre zdravie v Bratislave, o ktorých sa dozviete viac v predošlých príspevkoch.

 {joomplucat:27 limit=8}

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.