Prezentácia výsledkov z Projektu Zdravý chrbátik na Medzinárodnej konferencii v Poľsku

V dňoch 8.-9.2.2018 sa v Poľsku v Rzeszowe koná X. medzinárodná rehabilitačná konferencia s názvom: Potrzeby i Standardy Wspóloczesnej Rahabilitacji. Na tejto konferencii sa odprezentujú naše priebežné výsledky hodnotenia držania tela a chrbtice u detí.

Z 311 žiakov prvého ročníka, ktorých držanie tela sme v minulom školskom roku hodnotili, viac ako 50% malo chybné držanie tela. Žiaci prvého ročníka mali najkritickejšie držanie ramien a lopatiek, kde poruchy (odstávanie lopatiek, predsunutie ramien a asymetrické postavenia) boli vyhodnotené u viacej ako 80% sledovaných detí. Ploché nohy malo 65% prvákov. Viac ako 40%prvákov malo nesprávne postavenie panvy a hlavy.  Patologické zväčšenie – zvýraznenie zakrivení chrbtice (hyperlordózu a hyperkyfózu) malo viacej ako 30% sledovaných detí. Vyskytli sa aj deformity chrbtice vo frontálnej rovine, kde skoliotické zakrivenie bolo prítomné u 13% .

Podrobnejšie informácie nájdete na: http://zdravachrbtica.sk/prezentacia-vysledkov-z-projektu-zdravy-chrbatik-na-medzinarodnej-konferencii-v-polsku/medzinarodna-konferencia_rzeszow_2018/

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.