Projekt “Zdravý chrbátik” sa rozbehol do nového školského roku

Školský rok 2017/2018 otvoril brány našich škôl a do školských lavíc privítal starých i nových žiakov. Keďže nám na zdraví detí záleží, aj kolektív projektu “Zdravý chrbátik” na čele s naším odborným garantom doc. MUDr. Róbertom Rusnákom, PhD., začal navštevovať nové školy a šíriť v nich preventívny program zameraný na podporu správneho držania tela a chrbtice u detí. No nielen nové školy zapájame do projektu. Nezabúdame ani na tie, ktoré sa ku nám pridali predchádzajúce školské roky a s deťmi pravidelne cvičia. Tie navštevujeme v rámci kontrolných dní a spolu s učiteľmi a deťmi precvičujeme zostavy zdravotných cvičení na hodinách telesnej výchovy. Pripravujeme aj nové metodické príručky a DVD pre základné a materské školy, ktoré spestria cvičenie ako v školách, tak aj v domácom prostredí.

V septembri zavítame prvýkrát do Nitry a cvičenia si zopakujeme na našich pilotných školách v Ružomberku, v Žiline a v Trenčíne, ako aj na pilotnej materskej škôlke MŠ Bystrická v Ružomberku.

O ďalších krokoch nášho projektu Vás budeme priebežne informovať.

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.