dolny kubin

Projekt zdravý chrbátik ZŠ s MŠ Istebné Dolný kubín

Dňa 30.06.2020 sa uskutočnilo školenie pedagógov v ZŠ s MŠ Istebné v okrese Dolný Kubín. Školenia sa zúčastnilo 7 učiteľov vrátane pani riaditeľky. Nakoľko záujem o nás projekt prišiel zo strany materskej školy, vyšetrili sme tam 14 predškolákov, ktorí od nás dostali letáčiky s inštrukciami pre správne držanie tela a správy sed. S pedagógmi sme si tieto pokynmi prešli aj na teoretickej prednáške ale neskôr aj prakticky s pomôckami ako sú dynamické podsedáky, či fit lopty. Po skončení teoretickej časti sme si zacvičili naše cvičebné zostavy zdravotných cvikov a rozobrali sme si bližšie zameranie cviku, jeho správne prevedenie a správne dýchanie počas priebehu cvičenia. Základná škola od nás dostala 15 fitlôpt, 15 dynamických podsedákov, 15 therabandov a tri brožúry, ktoré obsahujú teóriu zdravotných cvičení spolu s podrobne rozpísanými cvičeniami a DVD, na ktorom je cvičenie nahraté.
Dúfame, že táto základná škola bude pomôcky aktívne využívať.

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.