projekt zdravy chrbatik

Zdravý chrbátik: Rok 2020 a čo všetko sme pre vás stihli pripraviť

Rovnako ako pre Vás, aj pre nás bol tento rok plný zmien. Nestihli sme toho tak veľa, ako sme plánovali, no napriek tomu sme nezaháľali a prispôsobili sme sa aktuálnej situácii.

Projekt Zdravý chrbátik prešiel na online formu školenia, čo v sebe ukrýva množstvo výhod. Výhodou je najmä to, že pedagógovia si môžu vypočuť školenie v pohodlí svojho domova, kdekoľvek na Slovensku. Vďaka online školeniu sme tento rok stihli pokryť aj posledné okresy na Slovensku, ktoré do projektu ešte neboli zapojené. Týmto online spôsobom si opäť oslovíme postupne celé Slovensko. Každá jedna materská, či základná škola od nás dostane email s pozvánkou a termínmi, ktoré sa pravidelne opakujú. Od začiatku mesiaca december sa nám podarilo uskutočniť 20 online školení, ktorých sa zúčastnilo 209 pedagógov.

Ďalej sme Vám počas pandemických opatrení pripravili dokopy jedenásť videí s obsahom zdravotných cvičení, pod vedením fyzioterapeuta. Každá škola, či pedagóg, ktorý nám zanechal svoju emailovú adresu dostával naše videá pravidelne do svojej emailovej schránky. Vaše odozvy boli naozaj úžasné. Týmto spôsobom sa naše cvičenia dostali cez vás až k rodičom a samotným deťom. Náš cieľ ste nám teda pomohli splniť. 

V priebehu roka 2020 sa nám podarilo otvoriť informačné centrum v Bratislave, ktoré sa venuje podpore činností k rozvoju zdravia populácie s dôrazom na deti a mládež ale aj dospelých a seniorov. Hlavná činnosť spočíva v edukácii v oblasti problematiky správneho držania tela a chrbtice. V našom informačnom centre sa môžete dozvedieť viac o tom, ako správne držať svoje telo, ako správne sedieť, ako správne cvičiť zdravotné cvičenia, ktoré sú pre vás pripravené v našich edukačných materiáloch. Ďalej sa môžete objednať na konzultácie s fyzioterapeutom, ktoré môžu byť doplnené o orientačné zobrazenie stavu chrbtice na špecializovanom ultramodernom prístroji Formetric Diers 4D.

Postupne rozbiehame ďalší projekt s názvom Inovačné vzdelávanie pre – učiteľ materskej školy – učiteľ prvého stupňa základnej školy – učiteľ druhého stupňa základnej školy – učiteľ strednej školy – vychovávateľ – školský tréner. Týmto spôsobom si budete môcť prehĺbiť, obnoviť a inovovať svoje profesionálne kompetencie vo vzdelávacej oblasti Zdravie a pohyb. V tomto inovačnom. vzdelávaní budete spolupracovať s množstvom odborníkov ako sú lekári, doktori, fyzioterapeuti, tréneri ale aj pedagógovia. Inovačné vzdelávanie sa naplno rozbehne po odznení prísnych opatrení.

Čo sme stihli s Projektom zdravý chrbátik ?

V roku 2020 sme zahájili projekt Zdravý chrbátik  v 16  nových školách v rôznych kútoch Slovenska. V meste Ružomberok a Martin sme sa venovali pravidelným kontrolným dňom, pokiaľ to bolo možné z hľadiska pandemickej situácie. Úspešne sa nám podarilo ukončiť projekt podľa plánov po štyroch rokoch v piatich základných školách.

Do projektu sa v roku 2020 zapojilo:

  • 369 nových pedagógov
  • vyšetrili sme 219 detí.

Pilotné školy sme vybavili metodickými a cvičebnými pomôckami. Tento školský rok sme bezplatne odovzdali do škôl:

  • 256 fitlôpt,
  • 282 dynamických podsedákov na správny sed v školskej lavici,
  • 270 therabandov.

 

V Ružomberku sme pokiaľ to bolo možné každú stredu organizovali zdravotné cvičenia pre deti od 6 rokov v priestoroch easy gymu, s ktorými sme nadviazali krásnu spoluprácu a decká sa týždeň čo týždeň vracajú s radosťou z pohybu a cvičenia.

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.