Školenie ZŠ s MŠ Diviaky nad Nitricou- okres Prievidza

V Utorok 11.02.2020 sme projekt Zdravý chrbátik rozšírili do dalších štyroch základných a materských škôl. Školenia sa zúčastnilo 9 pedagógov zo ZŠ s MŠ Diviaky nad Nitricou, ZŠ Nitrianské Rudno, ZŠ s MŠ Diviacká nová Ves, ZŠ s MŠ Liešťany. Nadviazali sme výbornú spoluprácu so ZŠ Diviaky nad Nitricou, ktorá je v týchto končinách našou pilotnou školou. S pedagógmi sme si prešli základnú teoretickú časť školenia tak, aby mali v praxi dostatočné vedomosti o správnom držaní tela, spránvom cvičení či správnom dýchaní. Vysvetlili sme im ako vyzerá a prebieha vyšetrenie detí, ktoré sme vykonali aj na tejto škole, aký je význam cvičenia zdravotných cvičení, aké výhody obnáša cvičenie na fit loptách či s expanrami, a povedali sme si viac aj o aktívnom sede na dynasite. Tieto školy na základe aktívnej účasti na školení dostanú od OZ Za zdravší život pomôcky v podobe fit lôpt, dynasitov a expandrov výmenou za ich aktívne využitie s deťmi. Na tejto škole sme tiež vyšetrili 9 žiakov, nakoľko ostatní prváčikovia v uplynulé dni ochoreli. Rodičia  od nás dostanú výsledky vyšetrení spolu s odporúčaním dalších krokov v prípade nepriaznivého stavu chrbátika. Decká si tiež odniesli letáčiky s inšrtukciami ako majú správne sedieť v lavici a zásadami o správnom držaní tela. 

Za výbornú spoluprácu d´akujeme predovšetkým pani Mgr. Môcikovej, ktorá nám školenie pomohla zorganizovať. 

 

{joomplucat:39 limit=4}

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.