Spolupráca s ministerstvom školstva, športovým národným centrom a seniormi

V piatok 15.11.2019 a vo štvrtok 12.12.2019 sa OZ za zdravší život zúčastnilo akcie Seniorský šport, ktorú usporiadalo Ministerstvo školstva a Športové národné centrum v Domove Speváckeho zboru slovenských učiteľov.
Akcie sa okrem približne 100 seniorov zúčastnila aj pani ministerka JUDr. Mgr. Martina Lubyová, PhD. a zástupcovia Športového národného centra. Naše občianske združenie malo na akcii nemalú váhu a pani ministerka označila prítomnosť a prezentáciu, predsedu združenia, pána Doc. MUDr. Róbert Rusnák, PhD.  za zlatý klinec podujatia. Pán Rusnák seniorom porozprával o ochoreniach, ktoré sa u seniorov najčastejšie vyskytujú, dozvedeli sa tiež o dôležitosti pohybu ako prevencii voči týmto ochorenia ale aj o tom, aké následky môže mať ich fyzická pasivita. Seniori boli skutočne veľmi zvedaví a doktora Rusnáka zavalili otázkami, ktoré trpezlivo zodpovedal a nakoniec nechal slovo odbornej garantke OZ za zdravší život, fyzioterapeutke, Mgr. Maríne Kolárovej ,PhD a fyzuoterapeutke Radke Komárovej. Z tejto prednášky si seniori odniesli informácie o dôležitosti cvičenia zdravotných cvikov, o dôležitosti správneho prevedenia týchto cvikov a mnoho iného. Marína Kolárová tiež odprezentovala našu brožúru s cvikmi a porozprávala seniorom viac o tom, kedy a pre koho sú konkrétne cvičenia vhodné. Našu účasť ukončila fyzioterapeutka Radka Komárová, ktorá dôchodcom v názornej ukážke predviedla pár cvikov, ktoré si mohli seniori hneď aj vyskúšať. Spolu s nami si zacvičila aj pani ministerka. 
Akcia sa niesla vo veľmi priateľskom duchu a našu prítomnosť dopĺňali športovci seniori, ktorých pani ministerka pozvala porozprávať o svojej ceste za úspechmi. Spoločne sme tak vytvorili diskusiu, ktorá jednoznačne podporovala myšlienku celej akcie. Seniori odchádzali síce trošku unavení, no s úsmevom na perách. Samozrejme neodišli s prázdnymi rukami a s dobrým pocitom si odniesli aj brožúru: Zdravotné cvičenia pre seniorov s ukážkou cvičenia na DVD alebo USB, dostali tiež pomôcky na cvičenie v podobe gúm a podložiek na cvičenie. Už k tomu chýba iba vôľa cvičiť, no to už nechávame na nich samotných.
{joomplucat:34 limit=6}

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.