Výstupné vyšetrenia z MŠ Bystrická cesta a nová cvičebná zostava

Na MŠ Bystrická cesta v Ružomberku, ktorá je našou pilotnou materskou školou pre tvorbu preventívnych programov pre deti v predškolskom veku, sme dnes nacvičovali novú zostavu zdravotných cvičení a vykonali sme aj výstupné vyšetrenie držania tela a chrbtice u detí. S deťmi sa v škôlke pravidelne cvičí, čo potvrdzujú aj výsledky výstupných meraní.
Z 19 vyšetrených detí v predškolskom veku:
16 detí malo správne držanie tela a správne postavenie chrbtice,
2 deti mali mierne poruchy v držaní tela, no boli bez porúch chrbtice,
1 dieťa malo výrazné poruchy v držaní tela a začínajúce poruchu v zakrivení chrbtice.
Za takéto vynikajúce výsledky ďakujeme pani riaditeľke PaedDr. Ivici Ondruškovej, PhD., ktorá podporuje realizáciu projektu “Zdravý chrbátik” a prispieva k tvorbe naších zdravotných cvičení, ale aj všetkým pani učiteľkám na MŠ Bystrická cesta, ktoré denodenne cvičenia realizujú.
Predškoláci, kde sme nedostatky v držaní tela zistili, a ich rodičia dostanú odporúčania ako ďalej postupovať a akých odborníkov navštíviť, aby sa začínajúce deformity ich detí nezhoršovali

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.