Zdravý chrbátik v Košiciach

S projektom “Zdravý chrbátik” sme v dňoch 10.5 – 11.5. 2018 boli v Košiciach.
Včera sme zahájili cvičenie na ZŠ Hroncová, ktorá sa stala našou pilotnou školou v okrese. Vyšetrili sme držanie tela a chrbticu prvákom, poučili sme ich o správnom sede a ich pani učiteľka sa zúčastnila školenia o zdravotnom cvičení, ktoré bude s deťmi cvičievať a podporovať tak zdravý vývin ich pohybového aparátu.
Školenia sa zúčastnilo 13 učiteľov z 5 základných škôl. Každá škola dostala DVD so zdravotným cvičením, aby mali učitelia uľahčenú prácu pri realizácii zdravotných cvičení na hodinách telesnej výchovi.
Pilotnú školu v Košiciach sme vybavili fitloptami a dynamickými podsedákmi na správny sed.
Budúci školský rok Košice znovu navštívime a pomôžeme učiteľom s realizáciou cvičenia.

Nasledovný deň sme v našej pilotnej materskej škole MŠ Dénešova vykonali výstupné vyšetrenie držania tela a chrbticu predškolákom. Tu sme zaznamenali kladné výsledky, ktoré zverejníme po komplexnom spracovaní na konci školského roka.

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.