Okres Partizánske ako posledný zapojený v školskom roku 2016/2017

Začiatkom mesiaca jún 06.06.2017 sme ako posledné školy v školskom roku 2016/2017 navštívili s preventívnym projektom  Zdravý chrbátik určeným pre deti,  základnú školu Radovana Kaufmana v Partizánskom.

Na začiatku občianske združenie OZ Za zdravší život darovalo základnej škole, ktorá sa stala zároveň pilotnou školou v okrese, cvičebné pomôcky pre deti, ako fitlopty a dynamické podložky na sedenie. U vybraných detí sa vykonali vstupné vyšetrenie chrbtice.

Za účasti fyzioterapeutky Mgr. Maríny Kolarovej, na samotnej škole prebiehala edukácia učiteľov z 6-tich mestských  základných škôl z okresu Partizánske, kde im bola prezentovaná odborná teoretická časť, ako aj praktický nácvik cvičení, ktoré následne môžu aplikovať vo svojich školách pre samotné deti. Vďaka špeciálnym cvičebných zostavám sa podporujú správne návyky v držaní tela a v starostlivosti o chrbticu.

Touto cestou by sme chceli samotným deťom a učiteľom popriať krásne prázdniny a tešíme sa s projektom v novom školskom roku:-)

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.