Zdravý chrbátik v Liptovskom Mikuláši

Deň po Sv. Mikuláši, sa dňa 07.12. 2015  uskutočnil v rovnomennom meste Liptovský Mikuláš na Základnej škole Okoličianska,  projekt Zdravý chrbátik za účasti garanta projektu a neurochirurga doc. MUDr. Róberta Rusnáka, PhD a primátora mesta Liptovský Mikuláš pána Ing. Jána Blcháča.

Na začiatku občianske združenie OZ Za zdravší život darovalo základnej škole, ktorá sa stala zároveň pilotnou školou v okrese, cvičebné pomôcky pre deti, ako fitlopty a dynamické podložky na sedenie. U vybraných detí sa vykonali vstupné vyšetrenie chrbátika, kde sa len potvrdila štatistika, že približne 30 percent detí nemá žiadne problémy s chrbticou, 30 percent má mierne chyby držania tela, 30 percent má vážne choroby v súvislosti s držaním tela a 10 percent detí má ťažké deformity.

Za účasti fyzioterapeutky Mgr.  Maríny Srpoňovej, na samotnej škole prebiehala edukácia učiteľov z 15-tich mestských a obecných základných škôl z okresu Liptovský Mikuláš, kde im bola prezentovaná odborná teoretická časť, ako aj praktický nácvik cvičení, ktoré následne môžu aplikovať vo svojich školách pre samotné deti. Vďaka špeciálnym cvičebných zostavám sa podporujú správne návyky v držaní tela a v starostlivosti o chrbticu. Touto cestou by sme chceli poďakovať pani Zuzane Pavelicovej, PaedDr. – vedúcej odboru školstva a mládeže, športu a kultúry mesta Liptovský Mikuláš za pomoc pri organizovaní projektu. Pani riaditeľke Základnej školy OkoličianskaMgr. Ľudmile Sedliakovej, za príjemnú atmosféru a v neposlednom rade vedeniam škôl, ako aj samotným učiteľkám/učiteľom, ktorí sa zúčastnili edukačného školenia projektu Zdravý chrbátik. Tešíme sa na vzájomnú spoluprácu.

Link na televíznu reportáž v TV Liptov 9.12. od 6:53min: http://tvliptov.sk/?page=archiv.php&relacia=1

Link na článok: http://skolskyservis.teraz.sk/skolstvo/zdravie-projekt-zdravy-chrbatik-sa-za/23915-clanok.html

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.