Zdravý chrbátik na Orave

V priebehu týždňa sme s projektom Zdravý chrbátik zavítali na Oravu. Zástupcovia občianskeho združenia OZ Za zdravší život, za účasti manažérky občianskeho združenia Mgr. Zuzany Hrčkovej a odbornej garantky v oblasti liečebno- kondičnej rehabilitácie Mgr. Maríny Srpoňovej v piatok 06.05. navštívili základnú školu Slnečná v Námestove.

Vyšetrili sa chrbátiky u vybraných detí a následne na samotnej škole prebiehalo veľké školenie učiteľov zo základných škôl  Námestova, Tvrdošína, Trstenej a blízkeho okolia. Učitelia si mohli vyskúšať a prakticky osvojiť názornú cvičebnú zostavu, ktorú budú môcť využívať v praxi na svojich školách a viesť deti k zdravotnému cvičeniu.

Po Námestove sme pokračovali s vyšetrením detí v utorok 10.05. na základnej škole Márie Medveckej v Tvrdošíne a na základnej škole Pavla Országha Hviezdoslava v Trstenej. Vybraným školám darovalo občianske združenie cvičebné pomôcky, ako fitlopty prostredníctvom, ktorých môžu deti vykonávať zdravotné cviky.

V mene celého tímu by som sa chcel poďakovať  riaditeľkám vybraných základných škôl ako aj samotným učiteľkám.

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.