Predstavenie projektu “Zdravý chrbtátik” v Dulove

30.novembra sme s projektom Zdravý chrbátik navštívili obec Dulov v okrese Ílava. Žiakom a učiteľom sme ukázali naše zdravotné cvičenia, ktoré si žiaci pod vedením fyzioterapeuta vyskúšali. Cvičenia sa zúčastnila celá škola. Cvičili žiaci ktorí nám robili modli a cvičenie predvádzali svojim spolužiakom, ale aj tí žiaci, ktorí sedeli v publiku. Takto sme si ukázali, že sa zdravotné cvičenia dajú cvičiť hocikedy počas dňa.

Všetkým žiakom na ZŠ Dulov, ale aj ich učiteľom, sme objasnili aj dôležitosť správneho sedenia. Celá škola si takýto ergonomický sed mohla rovno vyskúšať. Išlo im to výborne. Žiaci nám sľúbili, že od dnešného dňa budú v škole, ale i doma sedieť správne a že takto sedieť naučia i svojich rodičov.

Naše občianske združenie venovalo ZŠ Dulov pomôcky na správne sedenie, DVD a metodickú príručku so zdravotným cvičením. Veríme, že tieto pomôcky budú nápomocné učiteľom pri cvičení a formovaní zdravého životného štýlu detí aj na tejto škole.

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.