Nadbytok času stráveného v sede, nevhodná poloha tela pri práci na počítači a nedostatočná fyzická aktivita sú len niektoré z faktorov, ktoré prispievajú k problémom so zdravím chrbtice a správnym držaním tela. S cieľom riešiť túto problematiku a zabezpečiť, že pedagógovia budú disponovať potrebnými informáciami v oblasti starostlivosti o svoje zdravie a na následne zdravie svojich žiakov, sa 11.10.2023 v Nitrianskom kraji konalo školenie pedagógov s dôrazom na zdravie chrbtice a správne držanie tela. Školenia sa zúčastnilo 38 pedagógov z okresov Nitra, Šaľa, Zlaté Moravce, Topoľčany, Nové Zámky, Komárno a Levice. Vďaka pani riaditeľkám RNDr. Slávke Palkovej zo Základnej školy Fatranská v Nitre a PaedDr. Marte Bystrickej zo Základnej školy Hradná v Nových Zámkoch sa toto školenie uskutočnilo v priestoroch ich školy.Pedagógom bola odprezentovaná teoretická časť nášho projektu, kde sa dozvedeli viac o štruktúre chrbtice, jej funkciách a tom, ako nesprávne zaťaženie môže viesť k bolestiam chrbta a problémom so zdravím. Bližšie sme si rozobrali pokyny pre správne držanie tela, správne dýchanie, správne vykonávanie zdravotných cvičení. Okrem starostlivosti o vlastné zdravie chrbtice sme sa zamerali aj na to, ako pedagógovia môžu žiakom poskytovať informácie o zdraví chrbtice a správnom držaní tela. Po teoretickej časti sme sa presunuli do priestorov telocvične, kde sme získané teoretické vedomosti preniesli do cvičení ktoré ukazujú, ako konkrétne koncepty fungujú v praxi. Pedagógovia na vlastnej koži zažili a vnímali, ako sa správne držanie tela a správne pozície prejavujú v praxi.Atmosféra počas školenia bola príjemná a vzhľadom na veľký počet pedagógov sme mali možnosť spolu diskutovať a zodpovedať si mnoho otázok súvisiacich s touto problematikou. Tešíme sa, že o náš projekt Zdravý Chrbátik je záujem naprieč celým Slovenskom a my tak môžeme rozosievať túto krásnu myšlienku ďalej.

Naše projekty

Naše motto

Radka Komárová

"Zdanlivé pohodlie domáceho prostredia a výdobytky modernej technológie striedajme aktívnym životným štýlom, ktorý nám dodá pohodlie vo vlastnom tele."

Mgr. Radka Komárová
lektor, fyzioterapeut

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

aktivna_skola

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Vojenské športové centrum

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe. Viac informácií