Vyšetrenie chrbtice prístrojom Formetric Diers 4D

V oblasti vyšetrenia chrbtice predstavuje prístroj Formetric Diers 4D najmodernejšie vyšetrenie, ktoré je vhodné pre každý vek, je rýchle, bezbolestné, bez ožiarenia tela a nemá žiadne kontraindikácie. Výsledkom je rotovateľný 3D model chrbtice so zobrazením polohy jednotlivých stavcov chrbtice od driekovej časti po krčnú chrbticu.

 

V oblasti vyšetrenia chrbtice predstavuje prístroj Formetric Diers 4D najmodernejšie vyšetrenie, ktoré je vhodné pre každý vek, je rýchle, bezbolestné, bez ožiarenia tela a nemá žiadne kontraindikácie.

Zariadenie Formetric Diers 4D je svojím technickým vybavením unikátne, pretože ponúka vyšetrenie chrbtice založené na neradiačnom bezkontaktnom snímaní. Ide o vyšetrenie pomocou skenera, ktorý vysiela svetelné lúče vytvárajúce na chrbte pacienta mriežku. Následne dochádza k spracovávaniu zosnímaného povrchu chrbta a jeho porovnávanie s digitálnymi modelmi uloženými v zariadení. Počítačový systém analyzuje líniové zakrivenia na tele a vytvára z nich trojrozmerný obraz povrchu tela, ktorý prirovnáva k virtuálnemu modelu tela – chrbtice a panvy.

Výsledkom je rotovateľný 3D model chrbtice so zobrazením polohy jednotlivých stavcov chrbtice od driekovej časti po krčnú chrbticu.

 

formetric diers 4d

 

Snímanie chrbtice pacienta je možné staticky v 3D zobrazení alebo tiež v pohybe, teda v čase – tzv. 4D zobrazenie.

(Na to, aby mohlo prebehnúť snímanie chrtbice pacienta v pohybe, je nutné zvládnuť chôdzu 1km/h. V prípade problematickej chôdze je možné statické 3D zobrazenie chrbtice).

Výhodou vyšetrenia je jeho bezkontaktnosť, časová nenáročnosť a bezpečnosť (bez RTG alebo iného žiarenia) – vyšetrenie je teda možné zopakovať ľubovoľný počet krát podľa potreby bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Súčasťou systému DIERS je aj DIERS pedogait, ktorý umožňuje funkčné znázornenie síl tlakovej reakcie nohy počas chôdze. Integrovaná meracia plošina je dlhá 1 meter a obsahuje 5 766 senzorov na presné zachytenie hodnôt tlaku. Tlakové sily, ktoré je možné takto merať majú vplyv na zaťaženie chrbtice. Prístroj dokáže modelovať chrbticu a držanie tela v statickom postavení a tiež v dynamike pri chôdzi na špeciálnom chodiacom páse.

Miesto vyšetrenia

Informačno-edukačné centrum Zdravá chrbtica

Záhradnícka 74
Bratislava – Ružinov

(polyfunkčná budova – OCTOPUS HABITAT, prízemie, oproti Slovanet-u)

{google_map}Záhradnícka 74, Bratislava, Slovakia{/google_map}

Čas vyšetrenia

Vyšetrenie chrbtice prístrojom Formetric Diers 4D trvá približne 30 minút.

Cena

Cena vyšetrenia je 60 €.

Poplatok za vyšetrenie je možné uhradiť priamo na mieste pred vykonaním vyšetrenia. Momentálne pripravujeme tiež možnosť internetovej platby kartou.

Máte ďalšie otázky?

Máte otázky ohľadne vyšetrenia? Neváhajte nás kontaktovať.

Objednať sa na vyšetrenie

Ospravedlňujeme sa, ale objednávka na vyšetrenie momentálne nie je možná. O zmene vás budeme priebežne informovať.

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať

Prihláste sa do odberu noviniek

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ostaňme v kontakte

Sledujte našu aktivitu aj na našich sociálnych sieťach.